Винодельня "1701"

1701 – Саме цього року герцоги Беттоні та Каццаго заснували сільськогосподарське підприємство недалеко від озера Ізео, у зоні Франчакорта. Оливкові дерева та виноградні лози були основними джерелами виробництва. У ті часи про вишукані ігристі вина з Франчакорти не йшлося й мови. Прості тихі вина служили щоденним напоєм для селянського обіду.

Зважаючи на все, місцеві люди були не багаті, принаймні обшарпаний часом напис в історичній виноробні говорить «Не бачимо того, кому продаємо». Так поетично герцоги повідомляли, що вони, незважаючи на знайомі особи, вино в кредит не відпускають і продають тільки за готівку.

Роки йшли, змінювалося уявлення про терруар Франчакорти, про відповідні сорти та метод виробництва. У середині минулого століття з'явилося перше ігристе вино Франчакорта, виконане класичним методом.

У 1980-ті роки. Вінченцо та Лодовіко Беттоні Каццаго також налагодили виробництво ігристих вин із Шардоне та Піно Неро. З 2009 року з ними почали працювати Федеріко та Сільвія Стефіні, які у 2011 році стали повноправними господарями виноробного господарства 1701 року Franciacorta – найстарішої виноробні цієї зони. Виноградники 1701 р. Franciacorta займають 10,5 га, вони діляться на 4 крю: Броло, Саббьоне, Каліно і Магрі. Більшу частину (7,5 га) займає Шардоне, решта припадає на частку Піно Неро.

View wines in the store