Виноробня "JNK"

JNK – маленьке крафтове господарство у регіоні Випавська Долина у західній частині Словенії на кордоні з італійським північним регіоном Фріулі-Внеція-Джулія. Названо на честь Івана Мервіча на прізвисько JNK. 1890 року він власноруч заклав перші сімейні виноградники, зміцнив тераси і висадив майже 200 лоз.

Виноробну традицію продовжили його діти та онуки та правнуки, незважаючи на всі проблеми, з якими їм довелося зіткнутися. Нині виноробною володіє правнук Івана Мервіча – Болеслав зі своєю дочкою Христиною. Вони розширили площу посадки виноградних лоз до 3,5 га, які ростуть на вапняковому ґрунті на висоті від 100 до 300 метрів над рівнем моря. Виноградники розташовані на 30-45% похилої поверхні, що дає дуже хороші результати щодо вилучення вина, його аромату та кислотності. Через особливий мергелистий грунт (опоки) вина містять багато мінералів. JNK виробляє в основному білі сорти вин - Ребула, Шардоне, зелений Совіньйон (jakot.e), біле Піно, трохи Мальвазії та Совіньйон. З червоних сортів виробляють Каберне совіньйон та Мерло. JNK входить до системи комплексного виробництва винограду та вина при уповноваженій організації у Словенії. Через таке виробництво вони отримують менший урожай з однієї лози (приблизно 1,5-2 кг із білих сортів та 2 кг із червоних сортів).

Родина Мервіч спеціалізується з виробництва помаранчевих вин. Лози висаджені на терасованих схилах невеликих пагорбів із південно-західною та південною орієнтацією, з особливими мікрокліматичними умовами (суміш морського та альпійського повітря). На виноробні дотримуються принципів органічного виноградарства з контролем урожайності.

Виноград на винограднику збирається вручну, без використання хімікатів, відповідно до філософії JNK, яка грунтується на переконанні, що тільки якість сировини гарантує виробництво високоякісних вин. У льоху мацерація триває 3/5 днів для білих сортів винограду, а для сортів із червоними ягодами – 30/40 днів. Вина витримуються у дубових бочках 1-2 роки. Унікальні, дивовижні вина, виготовлені максимально природним способом.

Філософія виробництва вина від виноробні JNK полягає у вирощуванні якісного винограду, необхідного для виробництва вин найвищої якості із захищеним географічним походженням.

View wines in the store