Виноробня "CANTINA DEL NOTAIO"

Пристрасть до виноградарства в сім'ї Giuratrabocchetti є стародавньою і передається з покоління до покоління. Саме з цієї традиції народилася компанія Cantine del Notaio, коли Херардо Джуратрабоккетті, випускник сільськогосподарських наук, разом зі своєю дружиною Марселлою взявся за покращення сорту Альяніко дель Стерв'ятник, вирощеного на власних виноградниках, поєднуючи традиції, інновації, історію та культуру району. Разом з професором енології Неаполітанського університету «Федерико II», поглиблюються дослідження енологічного потенціалу цієї лози, найважливішої в Південній Італії, суворої та щедрої одночасно і здатної давати вина з неординарним характером.

З Альяніко народжують визначні вина Італії, що мають великий потенціал зберігання та здатність покращуватися з роками. Вина з Альяніко описують як комплексні, потужні, повнотілі, танінні та висококислотні.

Господарство Cantine del Notaio було засноване у 1998 році з ініціативи Херардо Джуратрабокетті, який мріяв відновити стару сімейну традицію виробництва вина. Неподалік Базилікати знаходиться сплячий вулкан Вультуре. Саме неподалік нього і розташовується це виноробне господарство.

Крім унікального розташування виноробню відрізняють ще й льохи, вирубані ченцями Францисканцями у вулканічних породах ще в XV столітті, тепер їх використовують для витримки вин.

Кантіна отримала 711 різних нагород та премій за весь час свого існування.

На виноробні застосовують органічні та біодинамічні методи вирощування виноградної лози. Виноробня має кілька сертифікатів від незалежних компаній, що підтверджують розумне використання природних ресурсів території.

Цікава історія пов'язана із назвами вин Cantine del Notaio. Почнемо з того, що саме ім'я компанії Notaio перекладається з італійської як нотаріус. Ця назва з'явилася не випадково. Батько нинішнього керуючого виноробною був служителем закону та обіймав саме цю посаду. Маючи назву господарства, керівництво виноробні вирішило давати всім своїм винам «юридичні» назви. А тому серед асортименту вин, який нам пропонує господарство, можна знайти "Il Sigillo" - "друк", "La Firma" - "підпис", "La Stipula" - "укладення договору" та "L'Autentica" - "завірення".

View wines in the store