Виноробня "CASTRUM MORISCI"

Ла-Марка це місце, де ми народилися, і це земля, на якій ми живемо. Ла-Марка, пагорби та море, Сибілліні та Апенніни, ліс та сільська місцевість. Краєвид незабутньої краси, який важко описати. Пейзаж, який черпає свою красу через те, що його грубість було нелегко приручити та культивувати.

Сastrum з латинської "Замок", Morisci - це стара назва комуни Мореско, в провінції Фермо. У 1963 році Джіно та Розіно Петтінарі купили землю в Мореско та Монтеруббіано, створивши Cantina Castrum Morisci. Виноградники займають площу 7,5 га, з яких раніше продавали тільки виноград. Але в 2016 році вони вирішили виробляти вино самі, на сьогоднішній день вони виробляють 20 000 пляшок на рік, з яких 1400 випускаються в амфорних або теракотових банках. Вони єдині, хто виробляє вино таким способом у регіоні Марці, та одні з небагатьох, хто має на пляшках шрифт Брайля. 80% вина, що виробляється на виноробні, це біле вино. Вони також виробляють десертне вино, вино котто або глінтвейн, яке поширене в Марці та Абруццо. Це буквально кип'ячене вино, де сировина/виноградне сусло уварюється на третину перед ферментацією, потім витримується в бочках. Культивовані сорти: Пассеріна, Пекоріно, Мальвазія, Верментіно, Піно Гріджіо, Монтепульчано, Санджовезе. На виробництві використовують 3 типи вініфікації: в сталевих чанах, в теракотових амфорах і виробництво вареного вина (vino cotto), прагнучи відкрити та покращити весь ароматичний діапазон лоз, що культивуються.

Castrum Morisci виготовляє багато вина в амфорах. Як каже Давид Петтінарі, власник та винороб: «Робити вино непросто, це мистецтво, особливо коли воно таке натуральне, як наше!». "Терруар, теракота та сталь - наші елементи, - продовжує він, - старі традиції, які ми хочемо відновити в нашій виноробні".

Виноробня дотримується принципів органічного обробітку лози. Якщо простими словами, органічне вино виробляють без використання пестицидів, гербіцидів, підтримуючи природний мікроклімат ґрунту. Перший крок - отримання сертифікату підтвердження біохімічної чистоти землі (мінімум 5 років необхідно дотримуватись вимог). Далі ця чистота дотримується у процесі виробництва вина на всіх етапах. Для добрива та боротьби зі шкідниками використовують натуральні засоби – компост, трави, мідний купорос для обприскування лози.

Органічне вино можна впізнати з сертифікатів на етикетці, їх роздають організації, в яких запевняють екологічну чистоту виноградника. Практично у всіх європейських країнах цим займаються спеціальні підрозділи, афілійовані з мінсільгоспом.

Castrum Morisci - перша виноробня в Марку, що виготовляє вина з етикеткою Брайля для сліпих і слабозорих.

Прагнучи захистити біологічну родючість ґрунту, біорізноманіття та баланс екосистеми на винограднику, сім'я Петтінарі виробляє чудові, незалежні, захоплюючі та високоякісні вина, які ви обов'язково повинні спробувати.

View wines in the store