Перелік товарів за брендами I Clivi
Виноробня "I CLIVI"
"I Clivi - одна з виноробень за своїм вибором, а не за традицією."
Вона була заснована в 1996 році Фердінандо Зануссо, вихідцем з регіону Венето. В юності він практично не пив, а в дитинстві часто допомагав своєму дідові на полях зі збиранням урожаю і підробляв у його таверні, де подавали місцеві вина, прості та з різким смаком, що так йому й не сподобалися. Але різні обставини того часу, зокрема економічні труднощі, спонукали його на працевлаштування у французьку транспортну компанію в Південній Африці. Часто його шлях пролягав через Париж, де він нарешті зміг оцінити всю пишність французьких вин. Таким чином у нього виникла пристрасть до вина, не тільки як до напою, що приносить задоволення, а як до історичної та культурної цінності. Завдяки тісному знайомству з французьким виноробством, Фердінандо почав і надихатися великими італійськими винами, що навело його на думку про те, що в Італії теж можна виробляти вина найвищої якості. На той час дослідження територій дозволяло знаходити цікаві вина на виноробнях без гучних імен, відомих етикеток і визнання в ЗМІ. Все це незабаром призвело до того, що після деяких роздумів, ще перебуваючи в Африці, Фердинандо Зануссо стає власником виноградників у Фріулі на початку 90-х років. Це був лише невеликий старий виноградник – у 2 га на батьківщині його дружини – Бразцано-ді-Кормонс.
У той же період його син Маріо здобув вищу економічну освіту в Мілані і повернувся до Фріулі, щоб бути на держслужбі. Але попрацювавши кілька разів на винограднику у батька, він зрозумів, що ця діяльність приносить йому набагато більше задоволення. Так, звільнившись від інших зобов'язань, Маріо повністю присвятив себе виноробству. Він вивчав способи обрізки, підв'язки, зрошення тощо. Тим часом Фердинандо знайшов ще один старий виноградник, трохи далі на захід, у Корно-ді-Розаццо, на східних пагорбах із прилеглим зруйнованим будинком. З роками будинок почали повільно відновлювати та вирили підземний підвал. Звернувшись до місцевого винороба Гаспари Бушемі, який надав їм резервуари та прес, вони перейняли у нього спосіб ферментації в чанах з нержавіючої сталі та бродіння на диких дріжджах ще в той час, коли до них ще не прийшла популярність. Винороби оцінили такий «очевидний», чудовий у своїй простоті підхід. Це був ідеальний спосіб зрозуміти свою власну сировину, без впливу ємності на неї. Їхньою метою стало створення чистого, «невинного» вина. Тоді вони виробляли 4 вина, біле та червоне для кожного з двох виноградників: біле та червоне Galea, біле та червоне Brazan. Білі були польовими сумішами, зробленими з усіх сортів винограду з виноградника (Фріулано та Вердуццо в Галеа, Фріулано та Мальвазія в Бразані), а червоні вина були виготовлені з єдиного червоного винограду, який у них був, – Мерло. Вибір був ідеальним, але складно пояснити ринку на односортних винах, у чому суть, коли справа дійшла до Фріулі.
Згодом почали розробляти різні варіанти: почали розділяти сорти, помітивши, що Вердуццо та Мальвазія надто сильно ароматизували Фріулано. Після купівлі власного обладнання вони почали робити вино самі - щоб була можливість вільно експериментувати та скорочувати пресування, витягуючи тільки чистий сік, при цьому ні перед ким не звітуючи.
У 2008 році втрата практично всього врожаю через атаку борошнистої роси, і виробництво всього 3000 бут, змусила виноробів остаточно ухвалити рішення щодо способів виробництва вина. Вони почали вініфікувати свої сорти винограду окремо, уникаючи надмірного насичення і зосередившись на відновленні легкості, невагомості як цінності, а чи не ознаки бідності вин.
- Розпродано
- Розпродано
- Розпродано
- Розпродано
- Розпродано
- Розпродано
- Розпродано